اخبار > روز پرکار مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی استان/ از برگزاری ورزش صبحگاهی تا انجام غربالگری سرطان سینه و نشست پژوهشی رفاهی با هدف بررسی مشکلات اولویت دار بانوان دانشگاه


  چاپ        ارسال به دوست

روز پرکار مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی استان/ از برگزاری ورزش صبحگاهی تا انجام غربالگری سرطان سینه و نشست پژوهشی رفاهی با هدف بررسی مشکلات اولویت دار بانوان دانشگاه

مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان گفت:ورزش منظم را از دست ندهید حتی اگر مدت آن 5 تا 10 دقیقه باشد. دو درجا، پیاده روی تند، حرکات کششی و حتی نشسته با تمرکز و توجه به تنفس، بهترین ورزش ها برای خانم های پر مشغله هستند. به تدریج تعداد این 5 دقیقه ها را در فواصل کارتان بیشتر کنید تا دست کم به 45 دقیقه در روز برسد. وقتی می خواهید یک جا و پشت سر هم ورزش کنید؛ ممکن است نتوانید برنامه را جور کنید اما صرف 5 دقیقه به تناوب در بین کارهای روزانه کار آسانی است.

طیبه ایزدی افزود: با توجه به آسیب های ناشی از پوکی استخوان و بی علامت بودن این بیماری، توصیه می شود افراد جامعه به ویژه زنان در سن مشخصی، از نظر پوکی استخوان مورد ارزیابی قرار گیرند این هشدار که پوکی استخوان اگر اقدامات به موقع صورت نگیرد، درمان طولانی مدت و پر هزینه ای دارد، بنابراین توصیه می شود،  ورزش و تغذیه مناسب نقش مهمی در پیشگیری از این بیماری دارد، زیرا پیشگیری مهم ترین و کم هزینه ترین اقدامی است که افراد می توانند انجام دهند.

وی ادامه داد: همه گروه های زنان، از دختران تا زنان میانسال و سالمند، نیازمند حمایت جدی برای ارتقای همه جانبه کیفیت زندگی و سلامت هستند، در خصوص نقش و اهمیت سلامت زنان  به 2 نکته مهم باید اشاره کرد: اول، اهمیت نقش زنان در سلامت خانواده و جامعه و دوم، اهمیت سلامت این قشر مهم زنان، چه به عنوان ارائه کننده خدمات بهداشتی و درمانی و چه به عنوان گیرندگان خدمات؛ باید در برنامه ریزی ها در نظر گرفته شوند و از وظایف اصلی همه ما است که این شرایط را فراهم کنند.

مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی استان ابراز داشت: نقش زنان در سلامت جامعه؛ در خصوص نکته اول، رشد حضور اجتماعی زنان در سال های پس از پیروزی انقلاب، به کارگیری نیروهای زن در سطوح مختلف تخصصی(به خصوص برای بهداشت و سلامت جامعه) قابل تامل است و یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران درگیر کردن زنان در نظام سلامت است.حضور زنان گروه های پزشکی در صحنه های جنگ و بحران و بلایای طبیعی، اثباتی بر شجاعت آنان در قبول مسئولیت های اجتماعی است.

مشاور رئیس دانشگاه یادآور شد؛ حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار در پارک بانوان و مشارکت در برنامه های سلامت بانوان نویدبخش حمایت از این جامعه عظیم میباشد همچنین با بررسی مشکلات و کمبودات، تشکیل جلسه رفاهی پژوهشی در دفتر امور بانوان با هدف تعیین مشکلات اولویت دار بانوان شاغل جهت انجام تحقیقات پژوهشی کاربردی و اعطای تسهیلات به بانوان پژوهشگر، اهمیت موضوع را خاطرنشان کردند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز اولین روز کاری هفته سلامت بانوان ایران است که در دانشگاه علوم پزشکی بصورت هماهنگ ورزش صبحگاهی در یک ساعت اول روز کاری در تمامی واحدهای تابعه دانشگاه اجرا شده و امید به ارتقاء سطح ورزش کارکنان با انگیزه و استقبال بی نظیری مواجه شد.١٤:٣٧ - 1398/08/19    /    شماره : ٢٦٢٥٥    /    تعداد نمایش : ١٣٧خروج
آدرس: یاسوج - بلوار مطهری - ساختمان ستاد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 07433337242
تمامی حقوق این سایت متعلق به اداره ی امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107